Celoročná syntetická ľadová plocha už spustená !

syntIMG_5120

Od 10.februára je Vám k dispozícii celoročná syntetická ľadová plocha, takže nielen malí hokejisti, ale aj nadšenci korčuľovania, partie nadšených dospelých hokejistov nemusia strácať formu počas mesiacov v ktorých zimné štadióny nemrazia…Členovia GCC Hron za zvýhodnených podmienok samozrejme

Športové občianske združenie OPI trainings v spolupráci s golfovým areálom Tri Duby Golf Resorts predstavuje jedinečnú novinku v podobe celoročného korčuľovania na novovzniknutej ľadovej ploche. Ako jediný v banskobystrickom kraji Vám ponúkame možnosť korčuľovať a trénovať na umelej ľadovej ploche aj mimo hokejovej sezóny v mesiacoch marec až september.

TRI DUBY GOLF RESORT

Tri Duby Golf Resort a jeho trávnatý areál v tesnej blízkosti letiska Sliač a rieky Hron ponúka nádherné 18-jamkové golfové ihrisko. Pre návštevníkov je k dispozícií reštaurácia, bar, šatne, Pro Shop a pre členov je zriadená aj súkromná klubovňa. Atmosféru si môžete vychutnať pri príjmenej hudbe na priestrannej terase s výhľadom na panorámu ihriska a najnovšie aj umelej ľadovej plochy.

OPI TRAININGS

Opi trainings je športové združenie, ktoré ponúka profesionálne doplnkové tréningy pre športovcov všetkých vekových kategórií. Jeho cieľom je uspokojiť záujem verejnosti, najmä v oblasti športu a telesnej výchovy, ale aj v iných oblastiach, ktoré prispievajú k rozvoju telesných a pohybových schopností. Prostredníctvom individuálnych alebo skupinových tréningov, športových kempov a poradenstva sa snaží napomáhať rozvoju fyzického a psychického zdravia, zdravšieho životného štýlu a zároveň nabáda na vhodný spôsob trávenia voľného času.

SYNTETICKÝ ĽAD

Syntetický ľad vyrobený s polyetylénových dosiek s vysokou hustotou, ktorý je na dotyk teplý a príjemný, je alternatívou klasickej ľadovej plochy. Testy preukázali, že trenie medzi nožmi korčulí a umelou ľadvovou plochou je veľmi malé. V porovnaní s klasickým ľadom je sklz na syntetickom ľade o 10% menší. Povrch syntetického ľadu odoláva počasiu, takže sa na ňom pod holým nebom dá hrať hokej aj v tých najväčších horúčavách. Umožňuje tak dokonalé korčuľovanie počas všetkých ročných období v krásnom prostredí prírody. Pri použití moderných a ekologicky priateľských materiálov sa korčuľovanie stáva viac než len zimný šport.

TRÉNOVAŤ MIMO HOKEJOVEJ SEZÓNY JE DÔLEŽITÉ

Hokejoví priaznivci nemajú v čase od marca do septembra možnosť trénovať na ľade a tým pádom šesť mesačná absencia korčuliarskych tréningov môže znamenať zhoršenie až stratu získaných zručností.

Plochy vo forme systetického ľadu sú v zahraničí prirodzenou súčasťou každodennej tréningovej prípravy hráčov. Polročná korčuliarska prestávka je jedným z dôvodom prečo zaostáváme za zahraničnými hráčmi. Nechceme tým tvrdiť, že je nutné tráviť na ľade 4-5x za týždeň, no pravidelné tréningy počas celého roka aj v kombinácií so všeobecnou letnou prípravou môžu hráčom len pomôcť, pozitívne vplývať na ich ďalší vývoj a zabezpečiť tak prirodzený nástup do dalších sezón v jednotlivých domácich kluboch. Hráči nestratia dotyk s ľadom a korčuľami a tým pádom sa na začiatku sezóny môžu kluboví tréneri venovať iným herným činnostiam a nestrácať čas s činnosťami, ktoré by už hráči mali vďaka doplnkovým tréningom ovládať.

PONUKA

Portfólio aktivít OPI trainings sa s možnosťou prevádzky syntetického ľadu rozširuje o ponuku doplnkových 90 minútových tréningov pre hráčov a brankárov všetkých vekových kategórií zameraných na rôzne herné činnosti. Tréningy sa skladajú zo 60 minútového tréningu na ľade a 30 minútového tréningu mimo ľadovej plochy.

Opi trainings štandardne ponúka individuálny prístup trénerov a preto je počet hráčov na jednom tréningu obmedzený. Tréningy prebiehajú počas týždňa a tiež víkendov. Zaujímavosťou je trénovanie v krásnom prírodnom prostredí, na ihrisku vo veľkosti 260m2 so všetkým vybavením vrátane priestoru na prezlečenie, striedačiek, mantinelov, bránok a množstvom špeciálnych hokejových pomôcok. Ľadová plocha je zastrašená a preto môžu tréningy prebiehať aj v prípade nepriaznivého počasia.

KATEGÓRIE

Kategórie: Z1 – 1. ročník
Maximálny počet hráčov: 8
Maximálny počet brankírov: 2
Cena za osobu: 8 eur

Kategórie: 2. – 3. ročník
Maximálny počet hráčov: 8
Maximálny počet brankírov: 2
Cena za osobu: 8 eur

Kategórie: 4. – 5. ročník
Maximálny počet hráčov: 8
Maximálny počet brankírov: 2
Cena za osobu: 8 eur

Kategórie: 6. – 7. ročník
Maximálny počet hráčov: 7
Maximálny počet brankárov: 2
Cena za osobu: 8 eur

Kategórie: 8. – 9. ročník
Maximálny počet hráčov: 6
Maximálny počet brankírov: 2
Cena za osobu: 8 eur

Konkrétne rozpisy tréningov pridáme čoskoro.
Záujem vytvoriť si vlastnú skupinu je potrebné nahlásiť vopred. Časy jednotlivých tréningov je po dohode možné zosúladiť.

Vyberte si z ponuky tréningov a rezervujte si svoje miesto na: čoskoro sprístupnené

CHCEŠ BYŤ LEPŠÍ AKO PRIEMER? MUSÍŠ TRÉNOVAŤ VIAC

Počas korčuliarskych tréningov na syntetickom ľade, musia jednotlivci vynaložiť väčšie úsilie na korčuľovanie. Talent je v dnešnej dobe vzácnou pridanou hodnotou, a je minimálne tak dôležitý ako samotné pravidelné tréningy. A práve v správnej kombincií sa stávajú z priemerných hráčov tí najúsepšnejší športovci.

Víziou celoročného korčuľovania je aby sa v tomto regióne budovala profesiosnálna základňa mladých hokejistov a opäť vyrastali tí najlepší športovci.

REFERENCIE

“Myslím si, že je to veľmi dobrý projekt, deti môžu byť na korčuliach aj mimo sezóny čo je vynikajúce, a taktiež je OPI training ponúka individuálny prístup k hráčom. V zahraničí je to normálna vec, že sú deti na korčuliach 9 – 10 mesiacov. Takéto projekty môžu slovenskému hokeju len pomôcť.”

Vladimír Országh, reprezentačný tréner, dlhoročný hráč NHL a súčasný tréner HC Slovan.

„Myslím si, že pre deti v okolí Banskej Bystrice je to výborna vec. Budú môcť celý rok zdokonalovať korčuliarsku techniku a tým pádom sa posuvať ďalej. Pár krát som na takom ľade korčuľoval a potom prechod na ľad bol oveľa jednoduchší.“

Michal Hudec, dlhoročný hráč slovenskej extraligy so skúsenosťami zo zámoria a kapitán HC’05 Banská Bystrica.

„Je to veľmi pozitívna vec pretože sa môže korčulovať 12 mesiacov v roku. Takže keď niekto bude mať potrebu zlepšiť sa v korčulovaní má na to v podstate celý rok. Viem, že Zdeno Cíger má svoju akadémiu a jeho deti sú zdatnejšie aj šikovnejšie keď kombinujú syntetický ľad s klasickým ľadom. Držím vám palce nech vychováte čo najviac talentov na Slovensku. Všetko dobré prajem.“

Ľubomír Sekeráš, slovenský hokejový obranca, bývalý reprezentatnt a súčasný viceprezident Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL).