Majstrovstvá s rachotom stíhačiek

Majstri klubu muži 2017

Golfové ihrisko blízko letiska má svoje výhody, nie však vtedy, keď sa tu konajú preslávené letecké dni. V tomto čase zvyknú bývať majstrovstvá klubov. Na Sliači je termín iný: len nie vtedy, keď letisko a okolie obliehajú milovníci letectva.

Otvorené majstrovstvá GCCC Hron sa preto konali v nie veľmi horúci, príjemný víkend 19.-20. augusta. Tiež za zvuku štartujúcich stíhačiek a rapkania dvojplošníkov nad hlavami, pretože stroje už trénovali. To už golfisti z Hronu nevnímajú, zvykli si. Sústredili sa na boje, ktoré sa rozpútali medzi tradičnými favoritmi. Jedna generácia už postupne vymieňa ďalšiu, najmä medzi ženami.  Aj v tomto roku sa na prvých dvoch miestach ocitli Terka Husárová a Alexandra Husárčeková. Saška  opäť získala majstrovský titul, pohár a parkovacie miesto, teraz o 11 rán lepším výsledkom. Na treťom mieste reprezentantkám slušné sekundovala Zuzka Koštialíková. Nemilosrdný boj, tak trošku o spornú ranu, sa viedol medzi Tomášom „Cicom“ Luciakom a Jakubom Slobodníkom. Kubo vyhral a bol veľmi rád, že obhájil titul. Zahanbiť sa nedal Terkyn otec Janko Husár, ktorý o 9 resp.8 rán skončil na treťom mieste. Seniorské pozície obsadili bývalí víťazi v ženskej i mužskej kategórii, na prvých miestach manželia Daniela a Ivan Šimegovci. Na 2. mieste Evka Vaterková a za ňou zlepšujúca sa Vierka Babjaková. Na 2. mieste medzi seniormi skončil nováčik, ktorý sa raketovo zlepšuje Jirko Michal a na 3. stupeň sa pomyselne postavil Štefan Janček.