História

Tri Duby Golf Resort bol založený ustanovujúcou členskou schôdzou dňa 10.1.2001 po predchádzajúcom schválení registrácie združenia Ministerstvom vnútra SR ako i potvrdením identifikácie štatistickým úradom SR zo dňa 12.12.2000. MHC HRON ako vlastník 42 ha pozemkov naplánoval výstavbu 18 jamkového verejného golfového ihriska v lokalite “Tri duby” v tesnej blízkosti letiska Sliač a rieky Hron.

Prvá etapa výstavby sa začala na prelome milénia. MHC HRON, s.r.o vybrala pre ihrisko lokalitu s názvom Tri duby, ktorá sa nachádza v tesnej blízkosti letiska Sliač a rieky Hron. V rámci tejto etapy bola vybudovaná potrebná infraštruktúra, driving range a cvičné jamkoviská. Otvorenie sa uskutočnilo v októbri 2004.

Druhá etapa sa skončila v septembri 2008 a priniesla so sebou hotové 9-jamkové ihrisko, ktoré bolo správnym začiatkom získavania nových členov a organizovania malých turnajov.

Tretia etapa znamenala pre GCC Hron najmä dostavbu ihriska na 18 jamiek. Tá bola ukončená v roku 2011.

Štvrtá etapa sa vyznačovala zmenou vlastníka golfového ihriska, výstavbou clubhouse a kongresovej sály. Jeho oficiálne otvorenie je datované na 26.9.2014.

Pridaj komentár